Chcete začít péct domácí kváskový chleba? Bez kvásku, správně kvasu, to nepůjde. Kde kvásek sehnat? Například u nás Ze vsi, anebo díky kváskové mapě. Zjistěte a vyzkoušejte i další možnosti, jak kvásek získat.

5 tipů, kde sehnat žitný kvásek neboli kvas

1) Kvásek Pepin Ze vsi

Žitný kvásek Pepin Ze vsi žije už od roku 2012. Od té doby pomáhá pekařům k voňavým bochníkům a křupavým pecnům po Česku i Evropě. Kvásek získáte ve výdejně Ze vsi v Českém ráji, anebo vám jej přibalíme, pokud si objednáte zboží s naším dovozem Ze vsi. Zásilky rozvážíme jen po Českém ráji do vzdálenosti 20 km. Poslat poštou kvásek bohužel nejde, protože je dost živý a i pevně uzavřená sklenička by to po cestě nemusela vydržet.

Žitný kvásek Pepin Ze vsi, založen v roce 2012.
Žitný kvásek Pepin Ze vsi, založen v roce 2012.

2) Kvásek vám pro/dají v řemeslné pekárně

Další možností je říci si o žitný kvásek v pekárně. Pokud pečou kváskové pečivo, většinou vám kousek kvásku prodají nebo darují. Běžně jej mívají i na pultě, jelikož z něj hospodyňky vaří kyselo.

3)  Od pekaře z kváskové mapy

Kontaktujte pekaře ve svém okolí, jistě se s vámi o kvásek rádi podělí. Kváskovou mapu najdete na Pecempecen.cz. Ze vsi je tam taky.

4) Kvásek sušený či mražený

Kvásek seženete i v sušené formě na internetu. Prostě zadejte do vyhledávače „sušený kvásek“.

5) Založte si kvásek svůj

Poslední možnost je asi nejdelší. Bude to trvat sice několik dní, ale získáte tak svůj vlastní kvásek. Potřebujete k tomu jen žitnou chlebovou mouku a vodu. Někdy příště popíšeme, jak na to, případně najdete postup na internetu.

Žitná rozkvas na pečení chleba.
Rozkvas je rozmnožený kvásek.

Už máte svůj kvásek?