Ze vsi

Pečeme z celozrnky

Celozrnná mouka je namletá z celého zrna. Kromě jádra obilky obsahuje i slupku – otruby. Jejich konzumace prospívá zažívání, je příznivá pro střevní mikrobiotu. Proto je dobré výrobky z celozrnného pečiva do jídelníčku pravidelně zařazovat. Upečte si celozrnný chléb ze žitné nebo špaldové mouky. Inspirujte se recepty, mouku vám dovezeme až domů. Ať vám to peče, dobrou chuť!

Recepty z celozrnky

Trhankovo-špaldový celozrnný kváskový chléb s ořechy a semínky.

1) Trhankovo-špaldový celozrnný kváskový chléb s ořechy a semínky

Je plný vlákniny, ořechů a semínek. Vydrží dlouho vláčný. Ale to asi nezjistíte, protože jej brzy slupnete jako malinu. Ideální k salátům i pod pomazánky. Celozrnný chléb vás zasytí na delší dobu než bílé pečivo, které tělem většinou rychle profičí. Tento chléb si upečete snadno, jde to i v domácí pekárně. Vyzkoušejte recept >

Špaldový celozrnný kváskový chléb.

2) Jednoduchý celozrnný špaldový chléb

Jak upéct jednoduchý celozrnný špaldový chléb? Přípravu zvládnete za pár minut a stačí vám k tomu jen základní suroviny. Přesto je tento celozrnný kváskový chléb ze špaldy hezky vláčný a lahodný. Tak hurá na něj, zkuste recept >

Nabídka celozrnné mouky

Špaldová celozrnná mouka, 5 kg.

Špaldová mouka celozrnná na zdravější pečení | 5 kg

Špaldová mouka z pšenice špalda je lehce stravitelná, méně toxická pro alergiky než „bílá“ mouka ze šlechtěné pšenice. Špaldovku využijete na pečení domácího a kváskového chleba, koláčů, pečiva, hodí se také pro přípravu kaší.

Balení 5 kg / 189 Kč

Žitná trhanková, lámanková mouka, trhanka, 5 kg.

Žitná celozrnná trhanka / lámanka k pečení chleba, pečiva i na přípravu kaší | 5 kg

Žitná trhanka neboli lámanka vypadá podobně jako obilné vločky. Mlynáři ji získávají z celého žitného zrna drcením. Díky tomu v trhance zůstávají všechny důležité látky. Obsahuje celou obilku, je bohatá na vlákninu.

Balení 5 kg / 159 Kč

Okořeňte českým kmínem

Český kmín kořenný Prochan, celý, 250 g.

Kmín kořenný celý – český Prochan, hezky voňavý | 250 g

Český kmín kořenný Prochan je staroevropským kořením. Vyzkoušejte kmín pěstovaný odborníky ze šlechtitelské stanice v Českém ráji, sušený přirozenou cestou, hezky voňavý. 

Balení 250 g / 59 Kč

Nabídka celozrnné mouky

Žitná celozrnná jemná mouka, 5 kg.

Žitná celozrnná jemná mouka na domácí chleba | 5 kg

Celozrnná žitná mouka – symbol současných trendů. Celozrnná mouka obsahuje kompletní jemně rozemletou obilku, včetně slupky bohaté na vlákninu i minerály. Vhodná i pro domácí pekárny.

Balení 5 kg / 149 Kč

Novinka: Celozrnná mouka z červené, purpurové pšenice, 5 kg.

Celozrnná mouka z červené, purpurové pšenice na chléb i pečivo | 5 kg

Celozrnná mouka z červené či purpurové pšenice dodává těstu zajímavé zabarvení a prospěšné látky. Červená pšenice je prastará, původní plodina, kterou šlechtitelé před nějakou dobou znovu objevili. Stejně jako jiné odrůdy pšenice, i té červené může existovat více druhů. Obsahuje flavonoidy, katechin, tanin i antokyany, které obilky obarvují a působí příznivě. Upečte si červeně.

Balení 5 kg / 199 Kč

Žitné otruby, 5 kg.

Žitné otruby jako zdroj cereálií i na podporu zažívání | 5 kg

Žitné otruby lidé využívají při dietách i jako doplněk výživy. Jsou zdrojem vlákniny a minerálů. Hodí se na přípravu kaší, na pečení koláčů i jako přídavek do jogurtů, pečiva, dezertů.

Balení 5 kg / 159 Kč 139 Kč

Pro snazší hnětení

Dánská hnětací metla na těsto, Ø 85 mm.

Dánská hnětací metla – hnětač na těsto, Ø 85 mm, nerez + buk

Dánská metla na ruční hnětení těsta – generacemi ověřený pomocník do kuchyně, nutná výbava každého pekaře a pekařky. Dough Whisk používaly i naše babičky. Dánové jí říkají brodpisker. Česká kvalita z bukového dřeva a nerezi.

159 Kč

Ošatku máte?