Žitná celozrnná jemná mouka na domácí chleba 5 kg

149 

Celozrnná žitná mouka – symbol současných trendů zdraví. Celozrnná mouka obsahuje kompletní jemně rozemletou obilku, včetně slupky bohaté na vlákninu i minerály. Vhodná i pro domácí pekárny.

Skladem

Popis

Celozrnná žitná mouka – symbol současných trendů zdraví. Celozrnná mouka obsahuje kompletní jemně rozemletou obilku, včetně slupky bohaté na vlákninu i minerály. Vhodná i pro domácí pekárny.

Žitná celozrnná mouka je jemnější než žitná trhanka, ale hrubší než žitná mouka chlebová. Pro konzumaci a pečení chleba by měla být čerstvá, což zkušení mlynáři dobře vědí. Mouka se k vám dostane krátce od namletí.

Žito je prastará obilovina, typická pro oblast Evropy. Postupně jej vytlačila šlechtěná pšenice.

Žitná mouka obsahuje má vysoký podíl minerálních látek a méně lepku než mouka pšeničná. Proto se pro přípravu chleba standardně míchá s pšeničnou moukou v poměru 1:1, anebo 60 % žitné mouky na 40 % mouky pšeničné.

Můžete si však upéct i 100% žitný chléb. Aby držel tvar, je jednodušší použít pečicí formu. Celozrnnou mouku je dobré před míšením těsta namočit například do rozkvasu, aby se hezky nasákla a změkla. Těsto se pak lépe zpracovává a kyne.

Celozrnná žitná mouka je čistě přírodní produkt, bez fortifikace zlepšujícími přípravky jako některé komerčně prodávané mouky a směsi na pečení.

Žitná celozrnná mouka T1700 je tmavší než pšeničná, dobře udržuje vlhkost. Domácí chléb je tak šťavnatý, vláčný i trvanlivější.

Mouka pochází z rodinného mlýna Dubecko v Českém ráji s tradicí od roku 1833.

Dodáváme v potravinových pytlích. Pytle s moukou zasíláme v přepravní krabici z lepenky.

Výživové hodnoty celozrnné žitné mouky ve 100 g

  • Energetická hodnota: 1452 kJ / 347 kcal
  • Tuky: 1,8 g
  • Sacharidy: 69,7 g
  • Bílkoviny: 11,8 g
  • Balení: pytel 5 kg vložený do krabice z lepenky
  • Výrobce: Mlýn Dubecko
  • Mouka přirozeně obsahující lepek
  • Minimální trvanlivost: 4 měsíce

Upečte si voňavý domácí žitný chléb nebo tmavé režné pečivo plné zdraví.

Další informace

Hmotnost 5 kg
Rozměry 320 × 215 × 160 mm

Mohlo by se Vám líbit…