Celozrnná mouka z červené, purpurové pšenice na chléb i pečivo 5 kg

199 

Celozrnná mouka z červené či purpurové pšenice dodává těstu zajímavé zabarvení a prospěšné látky. Červená pšenice je prastará, původní plodina, kterou šlechtitelé před nějakou dobou znovu objevili. Stejně jako jiné odrůdy pšenice, i té červené může existovat více druhů. Obsahuje flavonoidy, katechin, tanin i antokyany, které obilky obarvují a působí příznivě. Upečte si červeně.

Skladem

Popis

Celozrnná mouka z červené či purpurové pšenice dodává těstu zajímavé zabarvení a prospěšné látky. Červená pšenice je prastará, původní plodina, kterou šlechtitelé před nějakou dobou znovu objevili. Stejně jako jiné odrůdy pšenice, i té červené může existovat více druhů.

Jako oblast původu červené pšenice historické zdroje uvádějí východní Afriku, Etiopii. Někde se zase dočtete, že purpurová pšenice pochází z Blízkého východu. Dnes ji farmáři pěstují v Evropě i USA. Českým vědcům se podařilo obnovit či vyšlechtit nové odrůdy červené pšenice, například s označením Karkulka nebo Jumiko.

Červená, purpurová pšenice.

Červená, purpurová pšenice.

Celozrnka z červené pšenice obsahuje flavonoidy, katechin, tanin i antokyany, jež obilky obarvují a působí antioxidačně. Barvicí složky obilky jsou zejména ve vnější obalové vrstvě. Aby své přínosné vlastnosti mouka z červené pšenice neztratila, mlynáři ji melou z celého zrna.

Více minerálů, vláknina i antioxidanty

Obilky červené, purpurové pšenice ve srovnání s nejznámější šlechtěnou „bílou“ pšenicí obsahují více minerálů i antioxidanty působící proti volným radikálům. „Červenku“ můžete použít na pečení chleba, celozrnného pečiva, sladkých koláčů i pro přípravu kaší.

Celozrnná mouka z červené, purpurové pšenice.

Celozrnná mouka z červené, purpurové pšenice.

Mouka z červené pšenice je čistě přírodní produkt, bez fortifikace zlepšujícími přípravky jako některé komerčně prodávané mouky a směsi na pečení.

Mouka pochází z rodinného mlýna Dubecko v Českém ráji s tradicí od roku 1833.

Dodáváme v potravinových pytlích. Pytle s moukou zasíláme v přepravní krabici z lepenky.

Informace

  • Balení: pytel 5 kg vložený do krabice z lepenky
  • Výrobce: Mlýn Dubecko
  • Mouka přirozeně obsahující lepek
  • Minimální trvanlivost: 4 měsíce

Pečte zdravěji z červené pšenice – domácí chléb i celozrnné pečivo.

Další informace

Hmotnost 5 kg
Rozměry 320 × 215 × 160 mm

Mohlo by se Vám líbit…